Česká republika 2007- 2015 ,**, 499 - 841

Information

Nejprodávanější produkty

Nové 1097 ,PL, Vánoce- Svatá noc ,**, Zobrazit větší

1097 ,PL, Vánoce- Svatá noc ,**,

CZ1097PL

Nový produkt

1 Položka

Upozornění: poslední kus skladem!

180,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

2020 21.10., 1097 ,PL, Vánoce- Svatá noc ,**, nominál 9x B 19,00  Kč, rozměr PL 212x 132 mm,
ilustrační obrázek,

Česká pošta https://www.postaonline.cz/eshopfilatelie

Námět známky

Dílo Svatá noc (Betlém s ponocným) od autora Josefa Lady

Josef Lada byl český malíř, ilustrátor, scénograf a spisovatel. Narodil se hrusickému ševci Josefu Ladovi a jeho manželce Alžbětě, rozené Janovské jako nejmladší ze čtyř dětí. Z okolí Hrusic čerpal řadu námětů svých obrazů. Působil jako karikaturista, ilustrátor a také jako spisovatel. Kromě mnoha pohádek a knih pro děti, které sám napsal (k nejznámějším patří Kocour Mikeš a O chytré kmotře lišce), ilustroval především Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války a další knihy Jaroslava Haška, dále Tyrolské elegie, Krále Lávru a Epigramy Karla Havlíčka Borovského, Erbenovy a Drdovy pohádky a další. Byl rovněž autorem výprav, scén a kostýmů k divadelním hrám i operám uváděným Národním divadlem a hlavním výtvarníkem úspěšného českého filmu režiséra Josefa Macha Hrátky s čertem, natočeného podle stejnojmenné pohádkové divadelní hry Jana Drdy. Společně s Karlem Čapkem, Vítězslavem Nezvalem a Vladislavem Vančurou se stal jedním ze zakladatelů tzv. „moderní pohádky“ v české literatuře a obdržel za svoje dílo roku 1947 titul národní umělec.

Známka je též vydávána ve velkém tiskovém listu s 50 známkami pro výplatní účely.

Popis produktu

Nominále známky zastoupeno  písmenem „B“, které odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní – standard do 50 g v ekonomickém režimu dodání dle ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění – ke dni vydání 19 Kč.

Způsob tisku

Plnobarevný ofset 

Poznámka

á 9 ks známek a 12 kuponů se dvěma různými motivy – Děti u vánočního stromečku a Dívka s vánočkou v nákladu 144 000 ks známek k datu vydání

Část nákladu je vytištěna s prázdnými kupony, na něž budou dodatečně zhotovovány přítisky podle přání zákazníka.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

1097 ,PL, Vánoce- Svatá noc ,**,

1097 ,PL, Vánoce- Svatá noc ,**,